Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA pentru Web Design
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA pentru Web Design

Buna ziua, vreau sa imi infiintez un PFA pentru Web Design si doresc sa stiu ce cod Caen as putea folosi daca nu am o diploma care sa ateste pregatirea. La locul actual de munca sunt inregistrat ca si Operator Introducere Date dar am realizat si activitate de web design pentru aceasta firma. As putea sa folosesc o adeverinta de la angajator ?
Buna ziua, la pfa sunt admise maxim 5 coduri caen. Va puteti incadra, spre exemplu, la urmatoarele coduri caen: 6201, 6203, 6209.
Va trebui sa dovediti, ca si PFA, pregatirea sau experienta profesionala pentru fiecare din aceste coduri: diploma de bacalaureat, facultate IT, cursuri acreditate. Cel mai probabil si Adeverinta de la angajatorul actual este in regula.
Daca nu, puteti lua in calcul si varianta unui SRL, acolo nu se solicita dovada pregatirii profesionale.
Georgiana Ciocoveanu, Avocat