Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru de casa la pfa?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru de casa la pfa?

Bună ziua
Am un mic magazin cosmetice abia deschis...cum completez registru de casa daca seara eu iau banii acasa...nu ii las în spațiu...practic eu ziua următoare încep de la 0...la registru de casa arata sold final ...sold care trebuie reportat a doua zi...chiar nu știu
george-neagu, moderator
La PFA se completeaza registru jurnal de incasari si plati nu registru de casa.
Eu am casa de marcat...din câte știu la orice casa de marcat trebuie registru de casa

magiccom a scris:

La PFA se completeaza registru jurnal de incasari si plati nu registru de casa.

nu aveti obligatia completatii registrului de casa, probabil va referiti la registru special al casei de marcat care se foloseste pt evidenta incasarilor cand este defecta casa de marcat.
magiccom, utilizator
Mulțumesc
Am înțeles acum
Fiind pfa voi completa doar registru incasari si plati.....chiar mi se părea ciudat sa scriu și acolo și acolo!multumesc

magiccom a scris:

nu aveti obligatia completatii registrului de casa, probabil va referiti la registru special al casei de marcat care se foloseste pt evidenta incasarilor cand este defecta casa de marcat.