Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Avem o problema. la nivel de Romania cu bancile care ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Avem o problema. la nivel de Romania cu bancile care nu respecta ...

Avem o problema. la nivel de Romania cu bancile care nu respecta reglementari si fac abuz in si peste contract.

Mai exact: urmasul lui RAiffeisen RBL Locuinte, Aedificum @Bank@ nu doreste sa lucreze coform propriului lor contract.
Am cerut repartizarea si dansii refuza sa o faca pe motiv ca statul nu le da banii. , Au blocat suma in cont si nu dau acces la ea. Sunt sute de mii de romani care au facut asta.

ABL - are un site anonom; cautati va rog [ link extern ] /
- la mail raspun la 60 de zile ;
- dau raspunsuri evazive;
- Nu au in antet nu NUME ;
- nu au TELEFON contact;
=Nu au adresa;
Nimeni nu isi asuma nimic. Raiffeisen a facut aceasta mizera miscare cu transferul Bazei de date, catre o institutie pur si implu sub limita legalitatii, care in permanenta timte doar raspunsuri standard.
Le-am transmis copia de la contract cu aliniatele neceare subliniate, dansii refuza sa explice de ce nu se pun in aplicare:

exemplu:
durata Contract semnat era 6 ani. Totusi ei isi mentin opinia ca nu fac plata soldului restanta in prima de la stat fiindca ei mi-au facut repartizarea contractului tardiv si se raporteaza doar la ce vor ei.

CAre sunt institutiile pe care le pot sesiza in afara de ANPC care nu misca nimic.

Nu se poate misca nimic?
Observ ca romanii sunt atat de fraieri incat nu e dorinta un class action ,cum ar trebui in asa ceva.

Mi se pare de necrezut ca o tara intreaga sta sa fie fraierita de doua banci, si de statul roman. Stam si ingihtim asa in conditiile in care sunt articole clare in profit.ro , Bancherul si alte publicatii foarte serioase.
radulucian 22, utilizator
ati citit asta? [ link extern ]
Din 2018 pana in 2021 trebuia sa mi se spuna de justificari. DE CE 3 ANI s-a omis?
Am citit ,dar tu ai citit, ce am scris, ai si inteles?
stii ca acela e un contract aleator, nu? desi nu scrie nicaieri in clar. e motivul pentru care multi s-au ferit. iar 3 ani e durata medie a unui proces. imi pare rau, esti ghinionist.
adriandimitriu, utilizator
Bum și acum că s-au încheiat nu am dreptul și la dobabnzi plus penalizări , și actualizarea la rata inflației >

Primesc doar suma diferenta de acum 5 ani > ce spui , așa se calculează când e de dat, sau calculul e altfel când. E de predat la bănci >

adriandimitriu a scris:

stii ca acela e un contract aleator, nu? desi nu scrie nicaieri in clar. e motivul pentru care multi s-au ferit. iar 3 ani e durata medie a unui proces. imi pare rau, esti ghinionist.