avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, mama mea are o pensie de 1700 lei, are ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, mama mea are o pensie de 1700 lei, are dreptul la ...

Buna ziua, mama mea are o pensie de 1700 lei, are dreptul la pensie de urmas dupa tata care a decedat in aprilie 2021 si era pensionar? Am citit undeva ca ar avea dreptul la 25% din pensia decedatului.
Multumesc anticipat pentru raspuns!

Alte discuții în legătură

Bună ziua,ca rog dacă puteți sa ma ajutați cu un răspuns,tatăl ... maryag maryag Bună ziua,ca rog dacă puteți sa ma ajutați cu un răspuns,tatăl meu a fost pensionat pe caz de boala,dar din august 2021 a fost sistata pensia deoarece ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! mama mea in varsta de 76 de ani primeste pensie de ... zelinke zelinke Buna ziua! Mama mea in varsta de 76 de ani primeste pensie de urmas dupa tata, 1150 de lei. Nu a primit nici card de energie si nici card social pentru ... (vezi toată discuția)
Pensie urmas in urma decesului sotului josh28 josh28 Salutare, tuturor. Se da urmatoarea situatie: Mama va implini 57 de ani in februarie anul acesta. In momentul de fata are 32 de ani si cateva luni de ... (vezi toată discuția)