Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Actele necesare pentru o firma de curierat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Actele necesare pentru o firma de curierat?

Buna ziua daca se poate ma ajuta cineva pas cu pas sa stiu care sunt toate actele necesare pentru o firma de curierat în ARAD județu ARAD înfințare tot ce trebuie autorizati cod caen cabinet de avocatura gazduire sediu social al firmei .ș.a.m.d. ?? Multumesc.
george-neagu, moderator
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării societăţii în nume colectiv, in comandită simplă şi cu răspundere limitată
[ link extern ]

CAEN 5310 - Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal.
CAEN 5320 – Alte activități poștale și de curier

Vedeti si :
OUG nr. 13 din 6 martie 2013 privind serviciile poștale
[ link extern ]

Decizia preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii nr. 313/2017 privind regimul de autorizare generală pentru furnizarea serviciilor poștale
[ link extern ]