Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua. am o problema cu vecinul, eu am facut fosa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua. am o problema cu vecinul, eu am facut fosa septica, ...

buna ziua. am o problema cu vecinul, eu am facut fosa septica, zidita, nu betonata, am autorizatie la ea, doar ca este zidita, si vecinul are fantana, fantana care este la 14m distanta de fosa mea. Ideea e ca, mi-a facut plangere la DSP , cu toate ca fosa lui este tot zidita si este la nici 10m de fantana. Momentan, eu nu folosesc fosa, nu am terminat casa pentru a locui acolo. Ce sanse am sa primesc amenda? Pot sa ii fac si eu plangere pentru fosa lui, cu motivarea ca, vreau sa fac si eu fantana, fosa lui fiind functionala de cativa ani buni. Multumesc!
adelinaromina, utilizator
Trebuie respectate prevederile Ordinului MS nr. 119/ 2014. Vedeti art. 11
Este dreptul dvs. sa sesizati DJSP si Agentia teritoriala de mediu.