Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am o intrebare, de exemplu daca eu am 14 ani si am o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am o intrebare, de exemplu daca eu am 14 ani si am o iubita de ...

Am o intrebare ,de exemplu daca eu am 14 ani si am o iubita de 25 cu care am întreținut relați sexuale in o excursie fară ca mama mea sa stie ca am facut sex(mama mea era cu mine in excursie) avand in vedere ca eu am decis ca vreau sa imi incep viața sexuala cu iubita mea .Ce i se poate întâmpla iubitei mele?
Robi69, utilizator
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum și orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 și 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.