Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, de curand am facut receptia unei cladiri, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, de curand am facut receptia unei cladiri, care sunt ...

Buna ziua, de curand am facut receptia unei cladiri, care sunt pasi de urmat pentru intabulare?
Chemati un expert cadastral sa va masoare constructia, ii dati copii legalizate dupa autorizatia de construire, procesul verbal de receptie, certificatul de atestare a edificarii constructiei precum si un certificat fiscal in care sa apara constructia inregistrata in rolul fiscal, apoi expertul va depune dosarul la OCPI (dupa ce achitati in prealabil si niste taxe) iar dupa aproximativ doua saptamani primiti intabularea.
Multumesc!