Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general master
Discuție deschisă în Contabilitate în general

master

Este obligatoriu masterul pentru a intra ca stagiar in cadrul CAFR? M-am uitat pe site-ul lor, si am vazut ca nu ei nu conditioneaza accesul ca stagiar in cadrul CAFR, de master! Totusi, as vrea sa aud mai multe pareri. Eu am terminat studiile universitare in sistemul de studiu vechi (4 ani).
alex25121985 a scris:

Este obligatoriu masterul pentru a intra ca stagiar in cadrul CAFR? M-am uitat pe site-ul lor, si am vazut ca nu ei nu conditioneaza accesul ca stagiar in cadrul CAFR, de master! Totusi, as vrea sa aud mai multe pareri. Eu am terminat studiile universitare in sistemul de studiu vechi (4 ani).

Examenul de acces in stagiatura la Camera Auditorilor poate fi echivalat cu examenul de master, cu conditia ca acest master sa se regaseasca pe lista de pe site. Cei care nu au un master de pe lista, sau nu au deloc, sustin acest examen de admitere.
Succes!