avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general master
Discuție deschisă în Contabilitate în general

master

Este obligatoriu masterul pentru a intra ca stagiar in cadrul CAFR? M-am uitat pe site-ul lor, si am vazut ca nu ei nu conditioneaza accesul ca stagiar in cadrul CAFR, de master! Totusi, as vrea sa aud mai multe pareri. Eu am terminat studiile universitare in sistemul de studiu vechi (4 ani).
Cel mai recent răspuns: Oranina Dumitru , Contabil 22:19, 8 Ianuarie 2010
alex25121985 a scris:

Este obligatoriu masterul pentru a intra ca stagiar in cadrul CAFR? M-am uitat pe site-ul lor, si am vazut ca nu ei nu conditioneaza accesul ca stagiar in cadrul CAFR, de master! Totusi, as vrea sa aud mai multe pareri. Eu am terminat studiile universitare in sistemul de studiu vechi (4 ani).


Examenul de acces in stagiatura la Camera Auditorilor poate fi echivalat cu examenul de master, cu conditia ca acest master sa se regaseasca pe lista de pe site. Cei care nu au un master de pe lista, sau nu au deloc, sustin acest examen de admitere.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ceccar Adry90ana Adry90ana Buna seara, Sunt studenta in ultimul an la CIG (contabilitate si informatica de gestiune), Univ. Cuza, Iasi. Ma tot gandec sa dau mai departe la master la ... (vezi toată discuția)
Masterat sau expert contabil Renata70 Renata70 Buna ziua, Nu stiu in ce categorie de intrebari ar trebui sa incadrez intrebarea mea. Va rog respectuos sa ma informati daca absolvirea unui masterat de ... (vezi toată discuția)
Ce specializari juridice se pot exercita dupa facultate marciuc marciuc dupa absolvire ce poti deveni ca apoi sa dai la inm dupa 5 ani?pt examen de notari trebuie sa dai dupa 5 ani ?inafara de avocat ce mai poti fi?stagiatura se ... (vezi toată discuția)