Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Am avut o fractura de bazin și am ajuns ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Am avut o fractura de bazin și am ajuns la 183 de ...

Bună ziua. Am avut o fractura de bazin și am ajuns la 183 de zile de concediu medical în data de 20 august. În data de 10 august am fost operat de hernie de disc și medicul nu vrea sa îmi facă referat pentru prelungirea concediului medical. Ce pot sa fac ca să rezolv aceasta situație. Mulțumesc.

Prelungirea concediului medical peste cele 180 de zile se poate face prin comisia medicala de la Casa judeteana de pensii. Pentru refuzul medicului de a intocmi documente necesare la comisie puteti sesiza CJAS.