Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... As dori sa organizez un targ gen yard sale.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

As dori sa organizez un targ gen yard sale.

Buna ziua!
As dori sa organizez un targ gen yard sale, cu expozanti care vor avea spre vanzare haine, incaltaminte, decoratiuni, accesorii, jucarii, etc. De exemplu as avea un spatiu, al tatalui meu, si as vrea sa stiu daca trebuie facut contract de comodat (este persoana juridica), daca da, se poate face contract intre persoana fizica si persoana juridica sau trebuie sa mi fac si eu un PFA? Am nevoie de ceva autorizatii?
Vreau sa fac promovare pe FB si in urma promovarii sa am expozanti care vor platii o taxa de participare si clienti care vor cumpara de la expozanti.
Astept raspunsul dvs cu interes.
Multumesc mult !
george-neagu, moderator