Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Gradinita si after school privata, SRL
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Gradinita si after school privata, SRL

Gradinita si after school privata, functioneaza cu autorizatie, este SRL.
Masa este servita avand contract cu o firma de catering. Transportul copiilor la si de la gradinita se face cu autoturismele firmei (contract de comodat). Facturarea contributiei parintilor se face separat pentru masa, separat taxa educationala si separat se factureaza transportul. Cum este corecta monografia contabila? Toate acestea sunt venituri care intra in cifra de afaceri si se impoziteaza? Firma este neplatitoare de TVA, micro. Ce declaratii se depun? 112 lunar prin optiune, 100 trimestrial 1% impozit pe venit (are salariati), bilant anual? Care este plafonul pentru trecere la platitor de TVA, tot 300.000 lei? Multumesc.
danetwork, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc