Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! In timpul satisfacerii stadiului militar am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! In timpul satisfacerii stadiului militar am lucrat ...

Buna ziua! In timpul satisfacerii stadiului militar am lucrat pe mai multe șantiere și în agricultura. Perioada aceasta este considerata că vechime in munca? Se încadrează în vreo grupa? Menționez că nu am lucrat înainte. mulțumesc
In ce perioada ati satisfacut stagiul militar?
Legea 3/1977
art.20
(2) Constituie vechime în munca şi timpul în care o persoană încadrată în munca şi-a întrerupt activitatea deoarece:
a) a îndeplinit serviciul militar în termen, a fost concentrata, mobilizata sau în prizonierat;
....