Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum se importa legal laser categoria Clasa 3B
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum se importa legal laser categoria Clasa 3B

Cum se importa legal laser categoria Clasa 3B ce prevede legislatia in acest sens?
Este vorba de lasere de iluminat ce sunt incadrate in categoria 3B - prevede legea romaneasca ceva anume? Sau se importa ca si o lanterna laser obisnuita?
Nu gasesc nimic referitor la documentele necesare. Mentionez ca este vorba despre sisteme de iluminat de cautare la mare distanta.
Octavian1978, utilizator