avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am decizie de pensionare anticipata cu penalizare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am decizie de pensionare anticipata cu penalizare din2019 dar ...

Am decizie de pensionare anticipata cu penalizare din2019 dar lucrez în continuare. Am vârsta 63.ani si8 luni. Locuiesc în Reșița și beneficiez de reducerea vârstei de pensionare cu 2 ani. Pot să trec la pensie pentru limita de vârstă fără penalități ?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 19:24, 8 Septembrie 2021
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am 61 ani, 38 ani cotizati si beneficiez de reducerea ... Iordan C Iordan C Buna ziua, Am 61 ani, 38 ani cotizati si beneficiez de reducerea varstei de pensionare pentru ca locuiesc de mai mult de 30 de ani in zona ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sotul meu este nascut in 27.11.1959.a lucrat 36 de ... selcocomputers selcocomputers Buna ziua, Sotul meu este nascut in 27.11.1959.A lucrat 36 de ani in Resita oras aflat pe lista localitatilor poluate care permite pensionarea anticipata cu 2 ... (vezi toată discuția)
Dreptul la pensie definitiva palangranu palangranu Daca am 39 ani,4luni si 29 de zile stagiul total ,din care 20 ani,9luni si 7 zile in conditii normale de munca,4ani,4lunisi10 zile in grupa 1 (lg.3/1977), 9 ... (vezi toată discuția)