Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Farmacie veterinara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Farmacie veterinara

Buna ziua
As dori sa infiintez o farmacie veterinara in Bucuresti mentionez ca sunt med veterinar
Ce pasi trebuie sa urmez...acte....autorizatii..cod caen...etc

Va multumesc
george-neagu, moderator
Trebuie să înființați o societate comercială (SRL cu asociat unic sau cu mai mulți asociați, după caz). Codul CAEN corespunzător consider că este 4773. Aveți nevoie de mai multe autorizații: Autorizație ISU (pompieri), Autorizatie sanitara veterinara – de la DSVSA al Mun. Bucuresti, Autorizație mediu sau negație, Contract prestari servicii privind activitatea de neutralizare a deseurilor de origine animala (dupa caz), Contract eliminare deseuri veterinare (dupa caz), Autorizație de funcționare Primărie (după caz).
Adrian ALBU, Avocat