Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... De unde pot scoate o adeverință cu vechimea în ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

De unde pot scoate o adeverință cu vechimea în muncă, salarizare ...

De unde pot scoate o adeverință cu vechimea în muncă, salarizare și grupa de muncă? În perioada 1989-1993 am lucrat la TCL Constanța, acaestă firmă și-a schimbat numele în TAGCM Constanța. Am căutat să scot adeverință pentru dosarul de pensionare dar am aflat că această arhivă a luat foc. Precizez că aceste informați se regăsesc și în cartea de muncă? Mai îmi trebuie adeverință?
timix, utilizator
Daca acele informatii se regăsesc și în carnetul de muncă, nu va mai trebuie adeverință.