Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua . Mă numesc Timandi Sorin. În perioada ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua . Mă numesc Timandi Sorin. În perioada septembrie ...

Bună ziua . Mă numesc Timandi Sorin. În perioada septembrie 1989- ianuarie 1993 am lucrat la o firmă de construcții TAGCM-Constanța, în anul 1991 ș-a redenumit S.C Record S.A. am căutat să-mi scot adeverință cu grupa de muncă și salariile de atunci dar firma nu mai exista și mi s-a spus că arhiva a luat foc, precizez că în cartea de muncă am trecută grupa de muncă deosebită. Întrebarea mea este .. Dacă am grupa de muncă salarii și sporuri trecute în cartea de muncă îmi mai trebuie adeverință pentru a beneficia de grupa deosebită pentru a ieșii la pensie? Vă mulțumesc anticipat pentru un eventual răspuns
Dacă aveti grupa de muncă, salarii și sporuri trecute în carnetul de muncă nu va mai trebuie si adeverință.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Da, dar cei de la casa de pensii Constanța tot cer adeverință ce pot să fac în acest caz?