avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lege consolidare exterior casă? Buna seara tuturor! ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lege consolidare exterior casă? Buna seara tuturor! Daca are ...

Lege consolidare exterior casă?


Buna seara tuturor! Daca are cineva cunoștință daca este o legea care sa imi permita sa imi consolideze spate casei? Va rog sa ma îndrumați!!!! Va multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: Babic@ , utilizator 16:35, 18 Septembrie 2021
Legea nr. 50/1991
art. 3
(1) Construcțiile civile, industriale, agricole, cele pentru susținerea instalațiilor și utilajelor tehnologice, pentru infrastructură de orice fel sau de oricare altă natură se pot realiza numai cu respectarea autorizației de construire, precum și a reglementărilor privind proiectarea și executarea construcțiilor, pentru:
a) lucrări de construire, reconstruire, consolidare, modificare, extindere, reabilitare, schimbare de destinație sau de reparare a construcțiilor de orice fel, precum și a instalațiilor aferente acestora, cu excepția celor prevăzute la art. 11;
.....
Va multumesc frumos pentru raspuns dumneavoastra!
Domnule cornel vasile.

Cornel Vasile a scris:

Legea nr. 50/1991
art. 3
(1) Construcțiile civile, industriale, agricole, cele pentru susținerea instalațiilor și utilajelor tehnologice, pentru infrastructură de orice fel sau de oricare altă natură se pot realiza numai cu respectarea autorizației de construire, precum și a reglementărilor privind proiectarea și executarea construcțiilor, pentru:
a) lucrări de construire, reconstruire, consolidare, modificare, extindere, reabilitare, schimbare de destinație sau de reparare a construcțiilor de orice fel, precum și a instalațiilor aferente acestora, cu excepția celor prevăzute la art. 11;
.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este nevoie de autorizatie de constructie in situatia unei reabilitari termice a apartamentului? ovidiu54 ovidiu54 In vara asta eu si citiva vecini am facut reabilitarea termica a apartamenelor in care locuim.Acum am primit de la Consiliul local al primariei Serviciu de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!- autorizatie schimbare tigla Mirela7701 Mirela7701 Vreau sa înlocuiesc țigla cu tabla. Se cere autorizație? Cât costă? (vezi toată discuția)
Constructie fara acordul meu Alinn2012 Alinn2012 vecinii proaspat mutati au efectuat niste lucrari de modernizare a casei. stau la etajul 1 la casa, iar sub mine stau noii vecini. in trecut s-a mai facut o ... (vezi toată discuția)