Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lege consolidare exterior casă? Buna seara tuturor! ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lege consolidare exterior casă? Buna seara tuturor! Daca are ...

Lege consolidare exterior casă?

Buna seara tuturor! Daca are cineva cunoștință daca este o legea care sa imi permita sa imi consolideze spate casei? Va rog sa ma îndrumați!!!! Va multumesc frumos.
Legea nr. 50/1991
art. 3
(1) Construcțiile civile, industriale, agricole, cele pentru susținerea instalațiilor și utilajelor tehnologice, pentru infrastructură de orice fel sau de oricare altă natură se pot realiza numai cu respectarea autorizației de construire, precum și a reglementărilor privind proiectarea și executarea construcțiilor, pentru:
a) lucrări de construire, reconstruire, consolidare, modificare, extindere, reabilitare, schimbare de destinație sau de reparare a construcțiilor de orice fel, precum și a instalațiilor aferente acestora, cu excepția celor prevăzute la art. 11;
.....
Va multumesc frumos pentru raspuns dumneavoastra!
Domnule cornel vasile.

Cornel Vasile a scris:

Legea nr. 50/1991
art. 3
(1) Construcțiile civile, industriale, agricole, cele pentru susținerea instalațiilor și utilajelor tehnologice, pentru infrastructură de orice fel sau de oricare altă natură se pot realiza numai cu respectarea autorizației de construire, precum și a reglementărilor privind proiectarea și executarea construcțiilor, pentru:
a) lucrări de construire, reconstruire, consolidare, modificare, extindere, reabilitare, schimbare de destinație sau de reparare a construcțiilor de orice fel, precum și a instalațiilor aferente acestora, cu excepția celor prevăzute la art. 11;
.....