Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua, În cazul falimentului city insurance, ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua, În cazul falimentului city insurance, dacă asigurătorul ...

Bună ziua,

În cazul falimentului city insurance, dacă asigurătorul avea de plătit daune morale în valoare de 800.000 lei unei persoane în urma hotărârii judecătorești, acum ca e preluat de fondul de garantare acea persoana mai primește suma respectiva sau nu?
~ Conținut șters la cerere ~
Bună ziua! Eu am un dosar de dauna în urma căruia am ales sa-mi repar masina în regie proprie, mi-au oferit o suma cu care am fost de acord dar încă nu am primit banii și este deja mai bine de o luna de când aștept. Ar trebui sa mai fac ceva, acum ca City Insurance este în faliment?

Voinea Liviu a scris:

Bineinteles ca primeste.
Ca si penalitatile stabilite prin hotarare.

~ Conținut șters la cerere ~
Nu e afectat de faptul ca acum fga plătește în limita a 500.000 lei?

Voinea Liviu a scris:

Bineinteles ca primeste.
Ca si penalitatile stabilite prin hotarare.

~ Conținut șters la cerere ~