avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna City Insurance Bună seara, în decembrie 2021 ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna City Insurance Bună seara, în decembrie 2021 am suferit ...

Dauna City Insurance
Bună seara, în decembrie 2021 am suferit o dăuna într-un un accident rutier, cel care mi-a provocat dauna a avut asigurare la C. I. Dauna a fost preluată de către FGA, iar în urma unor schimburi de e-mail-uri și negocieri am obținut suma X. Precizez că este dăuna totala economică și că am refuzat suma oferita de firma care a licitat pentru epava, implicit diferența dată de către FGA, optând sa îmi repar mașina în regie proprie și să primesc suma totala din evaluare ( cu aceasta suma am făcut cerere de plată, acceptata de cel cu care am schimbat e-mail-urile și am negociat). Din ceea ce am citit pe forum/grup este posibil sa nu primesc toată suma, mai ales ca nu am acte doveditoare reparației. În acest caz pot ataca în instanta contestând suma primita și care sunt șansele sa am câștig de cauza?

Alte discuții în legătură

Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat ... Tr4i4n Tr4i4n Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat inainte ca city insurance sa intre in faliment ca masina este dauna totala Am depus cerere ... (vezi toată discuția)
Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat ... Tr4i4n Tr4i4n Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat inainte ca city insurance sa intre in faliment ca masina este dauna totala Am depus cerere ... (vezi toată discuția)
Dauna totala masina andreea.r13 andreea.r13 Recent am suferit un accident cu un wv jetta 2009 full, masina m.a costat 6000 de euro plus ce am mai bagat bani in ea. Acum e dauna totala si city insurance a ... (vezi toată discuția)