Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat ...

Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat inainte ca city insurance sa intre in faliment ca masina este dauna totala
Am depus cerere online pe FGA am facut constatare la service autorizat, in care a iesit un deviz de 34,625.89 lei, am depus la anexa 10 suma, dupa de care am asteptat 2 luni jumatate in care nu am fost contactat de constator FGA, odata ce am fost contactat intre timp am vandut epava la 3000 euro, plata facuta de catre FGA a fost de 3,700 lei, ceea ce mi se pare o bataie de joc
Ma puteti ajuta sunt disperat
In cazul unei daune totale despăgubirea se va face în funcție de valoarea de piață a autoturismului.
Daca FGA v-a făcut o ofertă de 3500 pe care ați acceptat-o atunci nu se mai poate face nimic. Daca insa nu ați acceptat oferta atunci puteți să vă adresați instanței de judecată pentru a va despăgubi la valoarea reală.