Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna totala masina
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna totala masina

Recent am suferit un accident cu un wv jetta 2009 full, masina m.a costat 6000 de euro plus ce am mai bagat bani in ea. Acum e dauna totala si city insurance a evaluat.o la 4700 de euro fara epava. Eu nu am de gand sa accept aceasta suma. Cum ar trebui sa procedez mai departe? Cer opinia unui alt evaluator? Ii dau in judecata? Ce sanse am sa primesc mai mult?
Evaluarea se efectueaza de catre firmele de asigurari in baza unor cataloage care tin cont de marca si vechimea masinii. Trebuie sa vedeti si conditiile din polita de asigurare, in vigoare, pe care o detineti pentru masina.
Este dreptul dvs. sa contestati evaluarea facuta de firma de asigurari, in scris, cu nr. de inregistrare/ data.