avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sunt beneficiară a indemnizatiei prevazuta de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sunt beneficiară a indemnizatiei prevazuta de decretul ...

buna ziua,
Sunt beneficiară a indemnizatiei prevazuta de decretul /lege 118/1990 , fiind refugiată.
Pot beneficia si de indemnizatia de urmas prevazută de Legea nr.154/2021, in calitate de urmas al părintilor mei care au fost si ei refugiati?
multumesc

Alte discuții în legătură

Legea nr. 154/2021 ILER ILER Buna ziua, Și eu vă rog să mă ajutați cu interpretarea acestei legi - Legea nr. 154/2021, precum și Legea nr. 130/2020. Pe scurt: o persoană, nascută ... (vezi toată discuția)
Decretul 118/1990 MihaiBucur MihaiBucur [b]Buna seara! Am si eu o singura intrebare: In cazul decretului-lege 118/1990, prin care se stabilesc indemnizatii pt persoanele persecutate, detinute etc. in ... (vezi toată discuția)
Dreptul la indemnizatie pentru urmas deportat catalina92 catalina92 Sotul matusii mele are pensie de deportat din Basarabia. In cazul in care acesta va muri, sotia lui are dreptul la un procentaj din aceasta pensie? Daca da, ce ... (vezi toată discuția)