avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, Am 58 de ani vârsta și 41 de ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, Am 58 de ani vârsta și 41 de ani vechime totală ...

Bună seara,
Am 58 de ani vârsta și 41 de ani vechime totală în muncă. Vă rog să îmi spuneți dacă mă încadrez pentru pensie anticipată fără penalizare.
Cu mulțumiri, doresc răspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:53, 4 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Care este data nasterii?
Bună ziua,
Sunt născută pe 25 septembrie 1963.

Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii?

25 septembrie 1963


Illl a scris:

Bună ziua,
Sunt născută pe 25 septembrie 1963.

Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii?



1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
pensionare anticipata dupa Martie 2021 ,varsta de 57 ani si 6 luni daca indepliniti conditia stagiului complet de cotizare pentru pensionare anticipata de 41 ani si 4 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata partial Doina.D Doina.D Nascuta in septembrie 1963 cand pot sa ma pensionez anticipat? (vezi toată discuția)
Pensionare ralucapascal ralucapascal Buna ziua, Lucrez din 1979 cu intrerupere 1981 - 1983. Sunt nascuta in 2 martie 1963. Cand pot iesi la pensie cel mai devreme? Cei doi ani de intrerupere ... (vezi toată discuția)
Pensionare parțial anticipat Paius Genuta Paius Genuta Am 54 de ani și 33 ani munciți din care 16 ani grupa 2 pot ieși la pensie fara penalizare (vezi toată discuția)