Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, Am 58 de ani vârsta și 41 de ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, Am 58 de ani vârsta și 41 de ani vechime totală ...

Bună seara,
Am 58 de ani vârsta și 41 de ani vechime totală în muncă. Vă rog să îmi spuneți dacă mă încadrez pentru pensie anticipată fără penalizare.
Cu mulțumiri, doresc răspuns.
Care este data nasterii?
Bună ziua,
Sunt născută pe 25 septembrie 1963.

Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii?

25 septembrie 1963

Illl a scris:

Bună ziua,
Sunt născută pe 25 septembrie 1963.

Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii?

pensionare anticipata dupa Martie 2021 ,varsta de 57 ani si 6 luni daca indepliniti conditia stagiului complet de cotizare pentru pensionare anticipata de 41 ani si 4 luni.