Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Pensionara pentru limita de varsta, pot ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Pensionara pentru limita de varsta, pot opta pentru ...

Buna ziua,
Pensionara pentru limita de varsta, pot opta pentru a primi pensia sotului decedat deoarece pensia mea este mai mica si nu pot sa ma descurc fara ajutor ? Sotul a decedat recent si casnicia noastra a durat 47 ani.
Va multumesc!
La alegere:
1)Pensia proprie
2)Pensia de urmas de 50% din cea a sustinatorului(decedatului).