Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, am 5 luni de când sunt în Italia, am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, am 5 luni de când sunt în Italia, am rezidenta ...

Bună ziua, am 5 luni de când sunt în Italia, am rezidenta ,codice fiscal și am muncit în aceasta perioada 2 luni de zile cu contract determina. Întrebarea mea este ,pot beneficia de șomaj?
Daca nu ,care sunt condițiile de acordarea a acestuia. Rog răspunsuri clare și corecte .Mulțumesc.
Andreea Teodora a scris:

...... Rog răspunsuri clare și corecte .Mulțumesc.

Răspunsurile primite în acest forum au doar un scop informativ. Nu vi se poate garanta un răspuns complet, corect și de actualitate. Trebuie sa discerneţi singur în ce măsură răspunsurile primite vă pot ajuta în cazul supus dezbaterii.

Indemnizația de șomaj în Italia: condiții de îndeplinit, depunerea cererii și modalitățile de plată
[ link extern ] /

sau

Pentru informaţii suplimentare în domeniul muncii şi asigurărilor sociale puteţi intreba la Biroul Ataşatului pe probleme de muncă şi sociale
Andrei SFÎRLOAGĂ, ataşat pentru probleme de muncă şi sociale
Tel: (+39) 06 806 96 326
E-mail: roma.social1@mae.ro

Mirela VIDEA, ataşat pentru probleme de muncă şi sociale
Tel: (+39) 06 806 96 326
E-mail: roma.social@mae.ro