Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cum va face factura, cu TVA sau fara?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cum va face factura, cu TVA sau fara?

SC platitoare de TVA factureaza unei primarii un transport international persoane pe ruta Romania- Polonia si retur . Cum va face factura, cu TVA sau fara?
Va multumesc !
george-neagu, moderator
Fara TVA , transportul international de persoane fiind scutit de TVA cf art 294 alin 1 lit g