avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 446 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cum va face factura, cu TVA sau fara?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cum va face factura, cu TVA sau fara?

SC platitoare de TVA factureaza unei primarii un transport international persoane pe ruta Romania- Polonia si retur . Cum va face factura, cu TVA sau fara?
Va multumesc !
Ultima modificare: Miercuri, 13 Octombrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 19:23, 18 Octombrie 2021
Fara TVA , transportul international de persoane fiind scutit de TVA cf art 294 alin 1 lit g

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regim tva prestare serviciu transport ruta ro-tr si tr-ro. office@euricomtrade.ro office@euricomtrade.ro Regim TVA prestare serviciu transport ruta RO-TR si TR-RO. Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: facturez de la o firma platitoare de TVA ... (vezi toată discuția)
Cum se factureaza la export tara non-ue albania? Herodot84 Herodot84 Buna ziua! Ma intereseaza foarte mult cum se factureaza la export in Albania. Din ce am inteles daca organizez eu transportul catre clientul din Albania ... (vezi toată discuția)
Transport nonue cimpazu cimpazu buna ziua, eu soc. romaneasca prestez servicii de transport pt o SC rom. pe ruta romania-serbia. facturez cu tva? multumesc mult! (vezi toată discuția)