Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme chirie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme chirie

Buna seara
Locuiesc cu chirie intr un apartament, si am aflat ca ieri a decedat proprietarul necasatorit, dar stiu ca are o fiica. Nu am avut contract cu el, ii plateam in mana luna de luna. Cum trebuie sa procedez acum? Ce fac? In 2 saptamani ar fi trebuit sa platesc chiria. Cum se procedeaza in asemenea cazuri? Contract nu am, practic fiica dansului ma poate da afara oricand, nu? Multumesc
Ninanina18, utilizator
Buna seara,
Varianta frumoasa: O contactati pe fiica si incercati sa tratati problema cu ea, explicandu-i care este situatia. Poate este de acord sa ramaneti in continuare.
Varianta urata: da, va poate da afara oricand.