Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Am.o.problema de 3 ani de zile cu un vecin ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Am.o.problema de 3 ani de zile cu un vecin ce și ...

Bună ziua,
Am.o.problema de 3 ani de zile cu un vecin ce și a făcut centrala pe lemne. Tot fumul lui este in casa mea, nu are un cos special pt centrala este făcut pe coșul de la sobă. Am încercat să rezolvăm problema cu vorba bună, sa ii explicam că nu putem respira in casa noastră, tot ei s au supărat și au zis că ne reclama la poliție că îi agasam că el are dreptul să stea la căldură. Noi i am zis o data pe an sa rezolve problema sa înalțe coșul nu cu ceartă sau amenințări.
Ce pot face sa rezolv problema?
Unde pot face o reclamație pt gazele toxice ce le avem în casă?
Are voie să pună centrala pe lemne fara acordul vecinilor și fără autorizație?
Mulțumesc.
Daca este vorba despre apartament in imobil de locuit in comun,care nu este prevazut din proiectul initial cu sistem preluare si evacuare gaze.modificarea executata de catre vecin este nautorizata
Sesizati oficial directia corp control din primarie si ISU
Este la casa.

ynocentta a scris:

Daca este vorba despre apartament in imobil de locuit in comun,care nu este prevazut din proiectul initial cu sistem preluare si evacuare gaze.modificarea executata de catre vecin este nautorizata
Sesizati oficial directia corp control din primarie si ISU