Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Stoc marfa ,firma ce se va inchide
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Stoc marfa ,firma ce se va inchide

Buna ziua,
O recomandare/solutie pentru urmatoarea problema :
Firma X are stoc de marfa neperisabila in valoare de 1000 lei (pret de achizitie) si 1500 (pret de vanzare). Administratorul unic a firmei X doreste sa o inchida si sa deschida firma nou Y cu alt cod Caen ,cu acelasi administrator unic.
Cum poate ajunge marfa de la firma X, la firma Y. ?
Se vinde ? sau exista o varianta legala ca sa evite cheltuieli de prisos?
Multumesc !
Va rog ,imi poate raspunde cineva?!! Sau poate ar fi trebuit sa pun intrebarea la alta sectiune ?