Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Am o decizie definita a care stabilește ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Am o decizie definita a care stabilește domiciliu ...

Bună ziua. Am o decizie definita a care stabilește domiciliu minorului la mama. Dosarul de divorț a durat 3 ani, timp în care tatăl s-a ocupat de alienarea parentala dovedita de altfel la tribunal. Minorul de 10 ani a fost și el audiat. Ce demersuri trebuie sa fac și care sunt pașii de urmat pentru a putea relua relația cu copilul meu. Menționez ca de aproximativ 1 an ne-am văzut de 3 ori și nu pot lua legătura cu el, nr de telefon blocat.. Etc. Copilul locuiește în apartamentul comun la care de când a venit decizia definitiva, a schimbat și yala la ușa. Cu fostul soț nu ma pot înțelege pe cale amiabila. Mulțumesc
Din pacate nu aveti la dispozitie decat executarea silita cu toti pasii pe care ii presupune ea