Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua dacă eu sunt angajat( lucrez) în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua dacă eu sunt angajat( lucrez) în construcții și ...

Bună ziua dacă eu sunt angajat( lucrez) în construcții și m-am făcut o firma de curierat și am primit o oferta de livrări la domiciliu (mîncare) de la o firma care este în parteneriat cu tazz by Emag eu dacă sunt angajat în constructi pot sa și semnez alt contract cu aceasta firma in calitate de administrator pentru firma mea care este în parteneriat cu taz by emag și sa lucrez doar în timpul meu liber adică sîmbata duminica ? Iar în cursul săptămânii sa lucrez unde sunt angajat ca muncitor la firma de constructi doar sîmbata și duminica sa livrez mâncare la domiciliu? Sa pot aduce un venit și în viata mea? Din livrări la domiciliu?
Inteleg ca detineti o firma inregistrata la Registrul comertului si ca doriti sa semnati un contract de prestari servicii de curierat de catre firma dvs. pentru o alta firma. Puteti semna acest contract de prestari servicii.
Dar pot sa și lucrez ca angajat (muncitor)în constructi la firma care sunt angajat actual?
V2000, utilizator
Puteti lucra cu c.i.m.
Ok multumesc