Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Se poate face plângere penala pentru abuz în ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Se poate face plângere penala pentru abuz în funcție împotriva ...

Se poate face plângere penala pentru abuz în funcție împotriva unor funcționari publici, respectiv contabil și secretar general primărie, pentru întocmirea și emiterea unei dispoziții pentru retinerea unor sume din concediu medical, deși în preambulul dispoziției se refera la drepturi salariale, conf art 718 și 719 din Codul de procedura civila?
Articolul 719 Suspendarea executării
(1) Până la soluționarea contestației la executare sau a altei cereri privind executarea silită, la solicitarea părții interesate și numai pentru motive temeinice, instanța competentă poate suspenda executarea. Suspendarea se poate solicita odată cu contestația la executare sau prin cerere separată.

Adica textul de mai sus ??

Da, se poate face plangere si pentru furtul unei pietre de pe luna,
problema este daca se sustine, si in cazul dvs nu prea pare ca se sustine.