Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara !Am si eu o întrebare;Daca soțul meu e ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara !Am si eu o întrebare;Daca soțul meu e unicul mostenitor ...

Buna seara !Am si eu o întrebare;Daca soțul meu e unicul mostenitor dupa unchiul lui decedat ,persoana care la întreținut are testament sau donatie si ea se împarte avere în două?mentionez ca decedatul avea sora pe soacra mea decedatea si ia dar nu sa facut succesiunea dupa parintii lor cum se împarte avere în două cu cei care au întreținut o ? cine are sanse mai mari sau sânt egale?
Daca persoana care l-a intretinut are donatie,testament sau a semnat un contract de întreținere, sotul dvs nu mai mosteneste nimic dupa unchi.
Vedeti intai ce acte are acea persoana, ce i s-a dat.
gi-jane2, moderator