avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua ,as vrea sa stiu daca este obligatorie ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua ,as vrea sa stiu daca este obligatorie vaccinarea ,,si ...

Buna ziua ,as vrea sa stiu daca este obligatorie vaccinarea ,,si care ar fi legea ,,,de la munca am primit înștiințare cum ca daca nu ma vaccinez nu voi mai fi primită în institutie ,,ce as putea sa fac,,,
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:43, 26 Octombrie 2021
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Potrivit art.175 C.mun., angajatorul are obligatia sa asigure securitatea si sanatatea salariatilor in toate aspectele legate de munca.

Pana in prezent, nu exista text de lege ... in viitor vom vedea.
va puteti testa pe banii dvs. vaccinarea nu e obligatorie.
aveti un motiv medicat pt care nu va puteti vaccina ?
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
si vi se pare normal sa va testeze angajatorul pe banii lui cat vaccinarea e gratuita si nu vreti sa va vaccinati ? mie, nu. Poate o fi, nu stiu.
daca ati fi vaccinati si totusi angajatorul vrea test, atunci va testeaza pe banii lui.
Dvoastra vi se pare normal sa hotărâți pt viata altuia?Suntem liberi sau cobai?Daca esti vaccinat care sunt libertățile?.....doar ca merg la restaurant,,,etc etc...?Esti purtător,,poti sa dai ,porti masca ,,,si etc. Nu sunt contra vaccinare ,,,dar de ce pt sida si cancer nu sa gasit remediu......răspundeți poate stiti dvoastra


gi-jane2 a scris:

si vi se pare normal sa va testeze angajatorul pe banii lui cat vaccinarea e gratuita si nu vreti sa va vaccinati ? mie, nu. Poate o fi, nu stiu.
daca ati fi vaccinati si totusi angajatorul vrea test, atunci va testeaza pe banii lui.

Alte discuții în legătură

Teste pe banii nostri? ! cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, ... VioCostea VioCostea Bună ziua! Cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, angajatilor de la spital, antigen la 3 zile sau pcr, la 7 zile, dacă nu suntem vaccinați? Ne ... (vezi toată discuția)
Ce se poate intampla in cazul refuzului personalului medical ... Inna21 Inna21 Ce se poate intampla in cazul refuzului personalului medical de a se testa din fonduri proprii? Nu cred ca in Romania au existat spitale care sa testeze ... (vezi toată discuția)
Salutare este sau nu discriminare între vaccinați și nevaccinați? ... FZappa FZappa Salutare Este sau nu discriminare între vaccinați și nevaccinați? In Constituția României scrie: Art. 53 – Restrângerea exerciţiului unor ... (vezi toată discuția)