avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua , Pentru a intabula terenul aflat in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua , Pentru a intabula terenul aflat in intravilan, in ...

Buna ziua ,
Pentru a intabula terenul aflat in intravilan, in jurul vetrei casei, prin Legea 231/2018, am nevoie de acordul scris al vecinilor alecaror proprietati sunt lipte de a mea ?

Alte discuții în legătură

Inscriere in cartea funciara AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! Art. 41 alin (10) din Legea nr 7/1996 prevede: \"Terenurile aferente casei de locuit şi anexelor gospodăreşti, precum şi curtea şi ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate. bună ziua! vecinii mei și-au cumpărat, în perioada comunista, ... angelacoviti angelacoviti Bună ziua! Vecinii mei și-au cumpărat, în perioada comunista, o casa. În actul de vânzare-cumpărare este menționat ca, casa se vinde fără terenul ... (vezi toată discuția)
Inscriere in cartea funciara AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! Art. 41 alin (10) din Legea nr 7/1996 prevede: \"Terenurile aferente casei de locuit şi anexelor gospodăreşti, precum şi curtea şi ... (vezi toată discuția)