Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... oug 114/2009
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

oug 114/2009

0ug114/2009

Art. I. — (1) Institutiile publice centrale si locale, asa cum sunt definite prin Legea nr. 500/2002 privind finantele publice, cu modificarile si completarile ulterioare, si prin Legea nr. 273/2006 privind finantele publice locale, cu modificarile si completarile ulterioare, indiferent de sistemul de finantare si de subordonare, inclusiv activitatile finantate integral din venituri proprii, infiintate pe langa institutiile publice, cu exceptia institutiilor finantate integral din venituri proprii, nu acorda tichete de masa personalului din cadrul acestora.

legea 273/2006

instituţii publice locale - denumirea generică, incluzând comunele, oraşele, municipiile,
sectoarele municipiului Bucureşti, judeţele, municipiul Bucureşti, instituţiile şi serviciile
publice din subordinea acestora, cu personalitate juridică, indiferent de modul de finanţare a
activităţii acestora;

intrebare:
Un spital de urgenta nesubordanat (inca) primariei locale se incadreaza in restrangerile impuse de oug 114??
stelarman, utilizator
Nu, nu pot acorda tichete de masa in anul 2010.... :)