GDPR - obtinerea de compensatii de catre partea vatamata.
Buna seara. Exista in Romania societati sau organisme specializate in oferirea de asistenta celor carora le-au fost dezvaluite ilegal datele de identificare? Exista aici pe forum vreun avocat specializat in asa ceva?
Buna ziua. A fost dezvaluita identitatea mea si calitatea de reclamant in legatura cu o sesizare a unor masini parcate ilegal, catre proprietarul masinilor. Politia trage de timp, pentru ca paratul, pe care nu-l cunoasteam, ca si proprietar al masinilor este avocat. Au trecut 2 ani de la formularea plangerii si nu l-au audiat pe proprietarul masinilor ca sa se afle de la cine a primit informatia.
Parcare ilegala
vastud
\"Așadar, distribuirea unor astfel de date personale pe internet, care pot ajunge în posesia unui număr mare de persoane, fără să existe un control ... (vezi toată discuția)