Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cineva mi-a spart contul de facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cineva mi-a spart contul de facebook

Cineva mi-a spart contul de facebook, mi-a schimbat datele de conectare (email, telefon), parola si unul dintre nume si este conectat la contul meu (unul din prietenii mei mi-a trimis captura de ecran unde apare ca este activ). Nu mi-a schimbat fotografia de profil. Cui ma pot adresa pentru a reclama aceasta frauda? Multumesc.
Puneti-va prietenii sa raporteze contul drept piratat.
In aceste fel voi afla si cine anume imi foloseste contul fara acordul meu? Multumesc.
nu
Care ar fi procedura prin care as putea si stopa utilizarea paginii mele de FB și implicit persoana respectiva ar fi trasa la raspundere? Multumesc.
procedura? glumiți? FB e stat in stat. Danemarca a numit un însărcinat cu afaceri s-o reprezinte pe lângă Google si FB. Jurisdicția romana nu are nici o putere. Poate Curtea de Justiție a UE. Dvs. le scrieți o scrisoare, le prezentați dovezile dvs si ei decid.