Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj fost angajat cu PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj fost angajat cu PFA

Daca momentan sunt angajat la o firma dar am si pfa si imi pierd locul de munca la acea firma pot beneficia de ajutor de somaj ?
Puteti beneficia de ajutor de somaj, cu conditia ca, veniturile in calitate de titular PFA sa fie mai mici decât valoarea indicatorului social de referință, în vigoare(n.m., 500 lei)