Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procedura divorț . Buna seara . Va rog să mă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procedura divorț . Buna seara . Va rog să mă ajutați cu un ...

Procedura divorț . Buna seara . Va rog să mă ajutați cu un sfat. Sunt tătic iar băiețelul meu are vârsta de doi ani și eu sunt în îngrijirea lui până la 3 anipt astm bronșic. Vreau să divorțez de soție pt că nu ne mai intalegem . Soția este cetățean Moldovean iar băiețelul nostru este Roman.Care ar fi șansele ca după divorț copilul să rămână la mine? Menționez că acum locul in apartamentul meu cumpărat de mine innaintea căsătoriei. Suntem căsătoriți de 3 ani. Mulțumesc
In general domiciliul se stabilește la mama iar ,,custodia"este comună.Daca puteti sa dovediți că mama nu se ocupă,pune în pericol minorul atunci există ceva sanse.Fsptul ca aveti venituri mai mari sau condiții locative mai bune conteaza dar nu în mod decisiv.Astfel de spete se evaluează la o discuție cu un av in care prezentati situatiaetc.