Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Tatăl meu a lucrat 11 ani la fostul IMGB ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Tatăl meu a lucrat 11 ani la fostul IMGB cu grupa ...

Buna ziua,

Tatăl meu a lucrat 11 ani la fostul IMGB cu grupa 2 de munca, iar acum in baza acestor ani de munca ar fi putut sa se pensioneze in perioada aceasta, dar firma respectiva s-a desființat, iar din ce am înțeles din foștii colegi de ai tatălui, nu se mai recunoaște grupa de munca in anii de munca lucrați, desi sunt alti colegi care au reusit sa obtina adeverinta cu dovada grupei inainte.

Puteti sa imi spuneti, va rog, ce poate sa faca tatăl meu pentru a obtine dovada grupei de munca in anii lucrați?
Incercati aici pentru o adeverinta
Doosan IMGB
[ link extern ]

sau

Tel: (40) 21 301 2500
Fax: (40) 21 301 2701
Nu raspunde nimeni la telefon si linkul nu este functionabil, puteti sa verificati linkul va rog?
Incercati la SIF Banat-Crisana, cica eu au cumparat pachetul majoritar de actiuni al companiei
[ link extern ]
[ link extern ] /
In 2019 erau functionabile ...
www.avocatnet.ro/forum/discu...

acum probabil ca nu mai sunt.

In prezent SIF 1 IMGB S.A.
[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic