Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, Conform legii nr. 94 din 25.10.2021 toate ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, Conform legii nr. 94 din 25.10.2021 toate art. incep ...

Buna ziua,
Conform legii nr. 94 din 25.10.2021 toate art. incep cu "se propune" iar la final scrie - "Măsurile prevăzute în prezenta hotărâre produc efecte doar în situaţia aprobării lor prin acte normative ale Guvernului sau, după caz, ale conducătorilor ministerelor sau organelor administraţiei publice centrale."
- este legal sa ne interzica sa intram in magazinele mari (art. 6) daca nu avem certificat verde doar in baza acestei hotarari care nu este nici semnata?
Cred ca va referiti la hotararile adoptate de CNSU, aceste incep cu "Se propune...". si trebuiesc adoptate prin hotarari de guvern pentru a putea fi puse in aplicare...

Legat accesul in magazine... Vedeti aneza 3 din hotararea de mai jos, acolo sunt cuprinse aceste restrictii...
[ link extern ]