avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Eu am dublu cetățenie Permisul de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Eu am dublu cetățenie Permisul de conducere mia ...

Buna ziua,
Eu am dublu cetățenie
Permisul de conducere mia fost reținut în România, apoi mi-am făcut altul in moldova cu permisul al doilea vreau sa plec la muncă în Germania șofer dupa 6 luni sa il schimb, o sa am probleme? Mulțumesc
Nu este legal ce ați făcut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis de conducere retinut in germania pentru alcohol berila berila buna ziua cie ma poate ajuta si pe mine mia luat permisu de conducere din cauza alcolului in germania pe 9 luni si acuma nu mil mai gaseste ce trebuie sa fac ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. poate cunoaște cineva. am permis de conducere român ... Andrei988 Andrei988 Buna Ziua. Poate cunoaște cineva. Am permis de conducere român transcris din permisul R. Moldova. Deci are inscripția MD pe spate. Acum dacă fac anmeldung ... (vezi toată discuția)
Permis preschimbat din rep. md in ro, nu este recunoscut in germania dumitrumd dumitrumd Buna ziua, Am o problema legata de preschimbarea permisul de conducere in unul german si as avea nevoie de un sfat legat de asta. In [b]2000[/b] am ... (vezi toată discuția)