avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Mama decedată a primit un pogon de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Mama decedată a primit un pogon de la fratele ei, ...

Bună ziua! Mama decedată a primit un pogon de la fratele ei, care avea titlu de proprietate (fără acte, doar trecut la camera agricolă) pe care nepotul l-a donat fără să știu unui nepot de-al lui. Mai pot recupera, și dacă da, care ar fi procedura? Vă mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Donatia poate fi atacata de nepotii din partea fratilor? zcb zcb Buna seara, revin cu un subiect pe care l-am mai expus, pe scurt: mama are titlu de proprietate asupra terenurilor pe care le-au detinut parintii sai, primit ... (vezi toată discuția)
Intocmire acte pe casa vali_anghel vali_anghel Buna ziua, Intentionez sa fac acte la casa unde locuiesc impreuna cu mama si sotia mea si prezint urmatoarea situatie: - titlul de proprietate este pe numele ... (vezi toată discuția)
Mostenire sfinx1996 sfinx1996 Buna ziua, Tatal meu mi-a lasat casa prin act de donatie cu scutire de raport, iar terenurile agricole printr-un testament, in care a specificat ca o parte ... (vezi toată discuția)