Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Valabilitatea unei expertize psihiatrice la o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Valabilitatea unei expertize psihiatrice la o persoana ...

Valabilitatea unei expertize psihiatrice la o persoana care are peste 80 ani? Multumesc

Mona007, utilizator
Dacă din concluziile expertizei rezultă că persoana are discernământ, expertiza poate să fie folosită pentru încheierea oricărui act.
Cand a fost efectuata expertiza ? De la data respectiva, persoana expertizata a avut schimbari de comportament, a fost la un medic psihiatru pentru tratament ?