Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bransament comun gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bransament comun gaze

Buna ziua,

Ma confrunt cu urmatoarea situatie si as aprecia foarte mult opinia dvs,
Locuiesc intr-o zona de case - strada privata.
Bransamentul la gase e individual la fiecare casa. Eu am cumparat casa de 2 ani de zile, deci de 2 ani sunt bransata la reteaua de gaze. Dezvoltatorul a mai construit o casa langa mine, iar astazi m-am trezit ca lor le-a facut "bransament comun" pe teava mea. Mentionez ca este teava care vine din conducta principala si intra in contorul de gaze. Lucru care nu mi se pare ok. Debitul si presiunea cu siguranta vor fi afectate.
Nu trebuia si acordul meu? pentru acest bransament
Mentionez faptul ca sunt contoare separate.
Edna07, utilizator
Daca bransamentul la restul caselor este individual, ar trebui sa contactati dezvoltatorul pentru clarificari
Evident daca pe aceiasi instalatie a bransat 2 consumatori ,presiunea va fi micsorata
Legal,trebuia acordul dv
Multumesc