Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Informarea girantilor daca persoana girata mai are si ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Informarea girantilor daca persoana girata mai are si alte credite in derulare.

Girantii nu trebuiesc informati de catre ofiterul de credit in momentul in care semneaza actele in cazul in care persoana pe care intentioneaza sa o gireze mai are un alt credit bancar facut? Are aceasta obligatie ofiterul de credit sau poate sa omita aceasta informatie la semnarea documentelor? Am primit aceasta informatie ulterior,dupa ce persoana girata a devenit rau platnica la solicitarea noastra,a girantilor.
razvan19762708, utilizator