avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia dintre cei ...

Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia dintre cei doi copii ai mei,pe casă părinților mei, pe care am renovat-o,singura .Mama mea este proprietară până la decesul acesteia,după eu voi fi,iar după moartea mea întra fiul meu cu drepturi depline!. Întrebarea mea este:pot sa stric acest act fiului meu?
Acesta după ce am terminat casă, si am terminat banii, imi face viața un calvar,ori de câte ori prinde ocazia!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:08, 26 Noiembrie 2022
actul ala cum de numeste, ce ati semnat exact ?
Contract de vânzare-cumpărare cu abitatie viageră fără clauze


gi-jane2 a scris:

actul ala cum de numeste, ce ati semnat exact ?

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
ati trecut si un pret pe care ati declarat ca l-ati incasat, deci nu mai aveti ce face.
consultati totusi un avocat, sa va vada actele.
Nu mi-a dat nici un ban,a trecut notarul 1500 de lei, casă începută în 2015 și terminata în 2018 nu face cât un salariu minim pe economie


gi-jane2 a scris:

ati trecut si un pret pe care ati declarat ca l-ati incasat, deci nu mai aveti ce face.
consultati totusi un avocat, sa va vada actele.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
dati-l afara si gata

Alte discuții în legătură

Contract vanzare cumparare uzufruct viager georgedoru georgedoru Buna ziua. Am problema cu un contract de vanzare cumparare cu uzufruct viager. Socrii mei ne-a facut acte de vanzare cumparare in urma cu cativa ani pe ... (vezi toată discuția)
Bună seara! sunt beneficiarul dreptului de abitatie viagera ... Louise Tudor Louise Tudor Bună seara! Sunt beneficiarul dreptului de abitatie viagera într-un contract de vânzare-cumpărare! Fiul meu este nudul propietar, acesta ,consideră că ... (vezi toată discuția)
Contract de vanzare cumparare apartament cu clauza abitatie viagera liliana.suciu liliana.suciu Subiect: Contract de vanzare cumparare apartament cu clauza abitatie viagera -am contract de vanzare cumparare apartament , cumparat de la fostul ... (vezi toată discuția)