Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia dintre cei ...

Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia dintre cei doi copii ai mei,pe casă părinților mei, pe care am renovat-o,singura .Mama mea este proprietară până la decesul acesteia,după eu voi fi,iar după moartea mea întra fiul meu cu drepturi depline!. Întrebarea mea este:pot sa stric acest act fiului meu?
Acesta după ce am terminat casă, si am terminat banii, imi face viața un calvar,ori de câte ori prinde ocazia!
actul ala cum de numeste, ce ati semnat exact ?
Contract de vânzare-cumpărare cu abitatie viageră fără clauze

gi-jane2 a scris:

actul ala cum de numeste, ce ati semnat exact ?

ati trecut si un pret pe care ati declarat ca l-ati incasat, deci nu mai aveti ce face.
consultati totusi un avocat, sa va vada actele.
Nu mi-a dat nici un ban,a trecut notarul 1500 de lei, casă începută în 2015 și terminata în 2018 nu face cât un salariu minim pe economie

gi-jane2 a scris:

ati trecut si un pret pe care ati declarat ca l-ati incasat, deci nu mai aveti ce face.
consultati totusi un avocat, sa va vada actele.

dati-l afara si gata